Психіатрична діагностика (авторська модель) - частина 2


Дата:  20 квітня 2019 р.
Місто:  Київ

Продовження другої лекції "Лекторію пана Фільца"
"ПСИХІАТРИЧНА ДІАГНОСТИКА (авторська модель систематизації синдромів)" Пропедевтичний курс

Не зважаючи на те, що це вже третя лекція лекторію і друга, присвячена темі Психіатрії безпосередньо, при наявності у вас інтересу до психіатричної діагностики та опису симптомів та синдромів, відвідати цю лекцію ми вас щиро закликаємо!

Ми саме дісталися ядра теми. Систему координат, яку запропонував на попередній лекції пан Фільц, група осягнула. Проте, все рівно, на початку наступної лекції ми знов повернемося до розуміння осей та їх впливу на розгляд симптоматики. А вже далі заглибимося в деталі розуміння кожного з можливих станів, в раках цієї системи координат. Буде цікаво і корисно!.

Анонс:
"Психіатрія як окремішня спеціальність (про що йшлося у попередній лекції, присвяченій філософському обґрунтуванню цього питання), тісно переплетена з психотерапією. Можна сказати, що витоки психіатрії радше виводяться із психотерапевтичних практик стародавніх культур, ніж навпаки.

Однак у сучасному розумінні психіатрія та психотерапія «розвелися» у різні «апартаменти». Чому і як? - Перш за все через предмет свого пізнання.

На перший погляд методологія пізнання психічних розладів у психіатрії та психотерапії схожі. Але тільки схожі, бо насправді мають суттєві відмінності. В чому сенс і призначення психіатричного пізнання?

Чи можна сказати, що маємо впорядковане та систематизоване бачення усієї різноманітності психопатологічних синдромів, через які розпізнаємо психічні розлади. Адже поняття «хвороба» у психіатрії поступово нівелюється. Чому? І як можемо спробувати систематизувати сукупність психопатологічних синдромів? Або іншими словами, чи можемо систематизувати усю різноманітність психічних розладів у єдину «схему»?

Найбільші зміни еволюція психіатричних знань і психотерапевтичних підходів зазнала у 20 столітті. Позаяк історія психіатрії 20 століття ще не сформувалась, спробуємо ескізно її обрисувати, аби краще розуміти, у якій позиції ми знаходимося на даний час."
Олександр Фільц

* Професор ОЛЕКСАНДР ОРЕСТОВИЧ ФІЛЬЦ:
Провідний Український та Європейський психотерапевт, психоаналітик;
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти ЛНМУ імені Данила Галицького;
Екс-головний лікар Львівської обласної психіатричної лікарні; Член Унівської групи;
Почесний професор Зігмунд Фройд Університету у Відні;
Один з засновників Європейської Асоціації Психотерапії (ЄАП), Екс-президент ЄАП;
Один з засновників Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій (ЄКПП), Віце-президент ЄКПП;
Один з засновників Української Спілки Психотерапевтів (УСП), беззмінний президент УСП протягом 25 років;

Додаткова інформація: зв'язуватися з Андрієм Молодоричем - 0674658959.

Лекторій сертифікується Сертифікатом УСП за напрямком "ПРОПЕДЕВТИКА ПСИХІАТРІЇ".

Основні напрямки лекторію:
- Філософія у сучасному світі
- Філософія та психотерапія
- Філософія та психіатрія
- Психоаналіз, як альтернатива пост-модерністському мисленню

Інші заходи
Психотерапевтическая супервизия (ПтЦЛ) Элизабет Кремер Юджин Фест 6 Семінар "Інтерпретація сновидінь" з вивчення роботи Томе X., Кехєлє X. - Сучасний психоаналіз.

Возврат к списку